Gözde Alper

GÖZDE ALPER

Uzman Psikolog, Aile Psikoloğu

1989 yılında İzmir’de doğdu. 2011 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Psikoloji bölümünü bitirdi. 2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Aile Psikolojisi Yüksek Lisans Programı’nı  Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu’ndan aldığı süpervizyon ile eğitimini tamamlayıp “Uzman Psikolog” ünvanını aldı.  Mesleki hayatı boyunca çeşitli danışmanlık merkezlerinde çocuk, ergen, aile terapisi hizmeti verdi. Ayrıca özel eğitim merkezlerinde otizmli, zihinsel ve işitsel engel tanılı bireyler ve aileleri çalıştı. Ankara’da çeşitli özel kreşlerde uzman psikolog olarak normal gelişim gösteren çocuklara, ailelerine ve erken çocukluk dönemi eğitimcilerine psikolojik destek sağladı; özel bir kreşte kurum müdürlüğü yaptı.

2019 yılı itibari ile tekrar İzmir’e yerleşmiş olup özel bir kurumda erken çocukluk dönemi ile çalışmalarını sürdürmenin yanında çeşitli okul/atölye merkezlerinde ailelere ve çocuklar ile çalışanlara seminerler düzenlemektedir. Yaşamca Psikoloji’de sunduğu hizmetler ise şunlardır:

  • Aile Terapisi: Aile yaşam döngüsü, ilişki problemleri, iletişim sorunları, kök aile sorunları, evlilik çatışmaları, kıskançlık, evlilikte bütçe planlaması, barışma stilleri, çocuk sahibi olma, ebeveynlik becerileri, aile hayatındaki değişimler, evlilik öncesi eğitim, ikinci evlilikler, boşanma süreci ve çocuk, tek ebeveynli aileler, engelli bireyler ve aileleri, hamilelik dönemi.
  • Çocuk (Odaklı Aile) Danışmanlığı: Bebeklik dönemi, özgüven gelişimi, sağlıklı sınır koyabilme, pozitif disiplin, öfke problemleri, yaş gelişim dönemleri, okula uyum süreci, ayrılık kaygısı, bağlanma problemleri, gece terörü, korku, kaygı, tuvalet eğitimi, yas süreci, cinsellik, mahremiyet eğitimi, mastürbasyon, tırnak yeme, dikkat eksikliği, kardeş kıskançlığı, boşanma süreci ile baş etme.
  • Ergen Danışmanlığı: Ebeveyn ile iletişim, okula uyum, sınav kaygısı, özgüven gelişimi, akran/arkadaş ilişkisi sorunları, akademik zorluklar, kimlik bunalımı, sosyal kaygı, verimli ders çalışma.
  • Uyguladığı testler: MMPI (Minnesota Multiphasic Personality Inventory ), Goodenough Harris İnsan Çiz Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algılama Testi, Luisa Duss Psikanalitik Öykü Tamamlama Testi, Porteus Labirentleri Zeka Testi, Kent E.G.Y Testi, Cattel 2A Zeka Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Amerika Hiperaktivite Ölçeği.

© Telif Hakkı – YASAMCA – Web Design by KT