Özcan Gündoğan

ÖZCAN GÜNDOĞAN

2003 yılından buyana Eklektik Yaklaşımla ergen, yetişkin bireyler, çiftler ve ailelere danışmanlık hizmeti sunmaktadır. 2003 yılında Ankara Aile Danışma Merkezinde başladığı Aile Danışmanlığı görevini 2013 yılında İzmir İlinde devam ettirmiş ve 2018 yılı başında kamudaki görevini tamamlamıştır. Serbest çalışmaktadır.

Aile Danışmanlığının yanı sıra 2010-2017 yılları arasında MEB Aile Eğitimi Programı kapsamında 35 grupta yaklaşık 2000 öğretmenin formasyon eğitiminde; Aile Sosyal Hizmetler Bakanlığının Boşanma Danışmanlığı Uygulaması kapsamında beş grupta yaklaşık 200 meslek elemanının formasyon eğitiminde, Milli Eğitim, Adalet, Maliye Bakanlığı, Silahlı Kuvvetler, Diyanet İşleri personeli ve hizmet gruplarına iletişim ve gelişim konularında çok sayıda eğitimde eğitici olarak görev almıştır.

2017 yılında Yeni Yüzyıl Üniversitesi ve Altınbaş Üniversitesi için Uzlaştırmacı adayı 17 grubun İletişim ve Müzakerecilik derslerini vermiştir. 2018-19 Eğitim döneminde Katip Çelebi Üniversitesi’nde misafir eğitim danışmanlığı görevini üstlenmiştir. 2019 yılında İstanbul Medipol Üniversitesi ve Kıbrıs Sosyal Bilimler Üniversitesi için Uzlaştırmacı adaylarının İletişim dersini vermiştir. Halen Manisa Celal Bayar Üniversitesinde Lisans Öğrencilerine Aile Danışmanlığı derslerini vermektedir. 

Çalışma yaşamına TRT Ankara Televizyonunda programcı olarak başlamıştır. Üç buçuk yıl süren televizyon yayıncılığının ardından ilk olarak SHÇEK Genel Müdürlüğünün, izleyen yıllarda da Çocuk ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanının Basın Danışmanlığı görevini üstlenmiştir. 2003 yılından başlayarak ruh sağlığı ve yetişkin eğitimi alanında çalışmaktadır.

© Telif Hakkı – YASAMCA – Web Design by KT