Begüm Taşkın

Begüm Taşkın

Uzman Klinik Psikolog

Begüm Taşkın
Lisans eğitimimi 2019 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde tamamladım. Eğitimim boyunca, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllü olarak çocuklarla çeşitli etkinlik ve atölyelerimi sürdürdüm. Aynı yıl, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansıma başladım ve 2021 yılında Klinik Psikolog ünvanını alarak mezun oldum. Yüksek lisans eğitimim boyunca, yetişkin bireylere süpervizyon altında psikanalitik yönelimli psikoterapi hizmeti vermeye devam ettim.

2017 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Nöropsikoloji Laboratuvarı’nda gerçekleştirdiğim stajımda, Uzman Nöropsikolog Hatice Eraslan süpervizyonu altında yetişkinlerle Nöropsikolojik Testler pratiğini deneyimledim. Aynı yıl, farklı danışmanlık merkezlerinde gerçekleştirdiğim stajlarımda, çocuklarla oyun ve özel öğretim alanlarında klinik gözlem yapma şansı buldum.

Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde, Virginia Blue tarafından gerçekleştirilen MRI Aile Terapisi atölyesine ve Entegratif Oyun Terapisi modelinin öncüsü Dr. Sholomo Ariel’in 16 saatlik Aile Oyun Terapisi workshopuna katıldım. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 464 saatlik Aile Danışmanlığı eğitimimi tamamladım.

2019 yılından bu yana Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin Aile ve Alternatif Aile Komitesinde, komite üyeliği yapmaktayım. Aralık 2020 tarihinde aynı derneğin düzenlediği Mutlu Evliliğin Sırları eğitimine katıldım ve Eğitici Eğitimi’mi tamamladım.

Dikkat Eksikliği ve dürtüsellik alanında nöropsikolojik tabanlı dikkat geliştirme programı olan Attentioner Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Uygulayıcı Eğitimi ve Aile Oturumları Eğitimini 2020 yılında Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan aldım.

Nilüfer Devecigil tarafından verilen Deneyimsel Oyun Terapisi Eğitiminin 1. Düzeyini tamamladım.

Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde yetişkin bireylere psikanalitik yönelimli psikoterapi hizmeti vermekteyim. Çocuklar ile bir taraftan teröpötik ve psiko-eğitsel oyun alanlarında çalışmalarımı sürdürürken bir yandan da dikkat eksikliği yaşayan veya okula destek ihtiyacı çocuklarla da Dikkat Geliştirme alanında çalışmalarıma devam etmekteyim.