Merve Ezgi Bakay

Merve Ezgi Bakay

Uzman Psikolog & Aile Danışmanı

2019 yılında İzmir Ekonomi üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Psikoloji lisans eğitimim sırasında, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında; 4 yıl boyunca gönüllü olarak, çocuklarla çalışmalar yürüttüm. Bu süreçte Dr. Banu Ibaoğlu Vaughn’un Imago Çift Terapisi atölyesine katıldım. 

Aynı yıl, Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Yüksek Lisansıma başladım. Yüksek lisansımı, çocuklarda psikolojik sağlamlık ve ebeveyn boşanması üzerine derleme çalışması ile tamamladım. Bu süreçte çocuk ve ebeveynlerle, gelişimsel oyun çalışmalarımı sürdürdüm. Ekim 2019’da Virginia Blue tarafından gerçekleştirilen MRI Aile Terapisi atölyesine, ayrıca, Dr. Öğr. Gör.Yasemin Meral Öğütçü’nün Kabul ve Kararlılık Terapisi üzerine çalışmasına katıldım. Çeşitli alanlarda etkinlik ve seminerlere katılım gösterirken, çalışma alanım çocuklarla gelişimsel oyun, oyun terapisi ve dikkat eksikliği çalışmaları üzerine ilerledi. Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde, Entegratif Oyun Terapisi modelinin öncüsü Dr. Sholomo Ariel’in 16 saatlik Aile Oyun Terapisi workshopuna katılım gösterdim. Mayıs 2020 itibariyle, Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan aldığım 50 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi kuramsal eğitimimi tamamladım. Ayrıca, Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan aldığım 16 saatlik, Attentioner Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Uygulayıcı Eğitimi’mi tamamladım. Aynı süreçte Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 464 saatlik Aile Danışmanlığı programımı tamamladım. Aralık 2020 tarihinde ise Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin düzenlediği Mutlu Evliliğin Sırları Eğitici Eğitimi’mi tamamladım.

Yılında Nilüfer Devecil’den aldığım Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimimin 1. Düzeyini tamamladım. 

Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde çocuklarla psiko-eğitsel ve gelişimsel oyun çalışmaları ve oyun terapisi uygulamaktayım. Aynı zamanda, dikkat eksikliği yaşayan veya okula destek ihtiyacı olan çocuklarla dikkat geliştirme alanında çalışmaktayım.