Merve Ezgi Bakay

Merve Ezgi Bakay

Psikolog & Aile Danışmanı

Psikoloji lisans eğitimim boyunca,Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında; 4 yıl boyunca gönüllü olarak, çocuklarla çalışmalar yürüttüm. Bu süreçte Dr. Banu Ibaoğlu Vaughn’un Imago Çift Terapisi atölyesine katıldım. 2019 yılında İzmir Ekonomi üniversitesi psikoloji bölümünden mezun oldum. 

Aynı yıl, Dokuz Eylül Üniversitesi Aile Eğitimi ve Danışmanlığı Yüksek Lisansıma başladım. Bu süreçte çocuk ve ebeveynlerle, gelişimsel oyun çalışmalarımı sürdürdüm. Yüksek lisans bitirme projem ise, çocukta psikolojik sağlamlık ve ebeveyn boşanması üzerinedir. Ekim 2019’da Virginia Blue tarafından gerçekleştirilen MRI Aile Terapisi atölyesine katıldım. Ayrıca, Dr. Öğr. Gör.Yasemin Meral Öğütçü’nün Kabul ve Kararlılık Terapisi üzerine çalışmasına katıldım. Çeşitli alanlarda etkinlik ve seminerlere katılım gösterirken, çalışma alanım çocuklarla gelişimsel oyun ve dikkat eksikliği üzerine ilerledi. Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde, Entegratif Oyun Terapisi modelinin öncüsü Dr. Sholomo Ariel’in 16 saatlik Aile Oyun Terapisi workshopuna katılım gösterdim. Mayıs 2020 itibariyle, Prof. Dr. M. Hakan Türkçapar’dan aldığım 50 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi kuramsal eğitimimi tamamladım. Ayrıca, dikkat eksikliği alanında güçlendirici eğitimlerden olan, Uzm. Dr. Hülya Bingöl Çağlayan’dan aldığım 16 saatlik, Attentioner Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu Uygulayıcı Eğitimi’mi tamamladım. Aynı süreçte Milli Eğitim Bakanlığı onaylı 464 saatlik Aile Danışmanlığı programımı tamamladım. Aralık 2020 tarihinde ise Çift ve Aile Terapileri Derneği’nin düzenlediği Mutlu Evliliğin Sırları Eğitici Eğitimi’ne katıldım.

Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde çocuklarla bireysel ve grup çalışmaları ile psiko-eğitsel ve gelişimsel oyun alanında çalışmalarımı devam ettirmekteyim. Aynı zamanda, dikkat eksikliği yaşayan veya okula destek ihtiyacı olan çocuklarla dikkat geliştirme alanında çalışmaktayım.