Özlem Özten

Uzman Psikolog

Ankara’da 1974 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi de Ankara’da tamamladım. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden lisans, 1999 yılında ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Bölümünden Yüksek Lisans derecelerini aldım. Halen Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programı’nda doktora eğitimine tez aşamasında devam etmekteyim.

Formal eğitimlerim dışında pek çok mesleki eğitim aldım. Bunlardan beni en çok etkileyen ve çalışmalarıma yön veren Geştalt Terapi Eğitimidir. Geştalt Terapi Derneği’nin düzenlediği ve Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen Geştalt Terapi Eğitimini ( 600 saat/4 yıl) tamamladım. 2006 yılından beri farklı kurumlarda çocuklara, ergenlere, anne babalara ve yetişkinlere psikolojik danışmanlık hizmeti veriyorum. Türk Psikologlar Derneği ve Geştalt Terapi Derneği üyesiyim. Evliyim ve iki çocuğum var.

Ekim 2018 tarihinde Urla Psikoterapi Merkezi ailesine katıldım. Burada ergen ve yetişkinlere bireysel psikoterapi ve anne babalara anababalık danışmanlığı hizmeti veriyor olacağım.