Özlem Özten

Uzman Psikolog

Ankara’da 1974 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi de Ankara’da tamamladım. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden lisans, 1999 yılında ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Bölümünden Yüksek Lisans derecelerini aldım. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Programında başladığım doktora eğitimimi ise tez aşamasında bıraktım.

Formal eğitimlerim dışında pek çok mesleki eğitim aldım. Bunlardan beni en çok etkileyen ve çalışmalarıma yön veren Geştalt Terapi Eğitimidir. Geştalt Terapi Derneği’nin düzenlediği ve Prof. Dr. Ceylan Daş tarafından verilen Geştalt Terapi Eğitimini ( 600 saat/4 yıl) tamamladım. 2006 yılından bu yana farklı sektörlerde ve farklı özellikteki kurumlarda çocuklara, ergenlere, anne babalara ve yetişkinlere psikolojik danışmanlık hizmeti veriyorum. Türk Psikologlar Derneği ve Geştalt Terapi Derneği üyesiyim. Evliyim ve iki çocuğum var.

Temmuz 2018 tarihinde Urla’ya yerleştim. 2019 yılından beri de Yaşamca Psikoloji’de ergen ve yetişkinlere bireysel / grupla psikolojik danışmanlık ve anne babalara da ebeveyn danışmanlığı hizmeti veriyorum.