Küçük kızlar 2 yaşından itibaren cinsiyetlerinin farkına varırlar. Çoğu kız 10 yaşında ergenliğe girmeye başlar. Bedenimiz genç kızlıktan kadınlığa geçerken birçok değişime uğrar. Kendimizi, bedenimizi tanımadan, ihtiyaçlarımızı bilmeden cinsel yaşantımız başlar. Bu konuda hiçbir alanda konuşamadığımız, doğru kaynaklara ulaşamadığımız, partnerimizle sağlıklı iletişim kuramadığımız için sorunlarımız büyüyerek içinden çıkılmaz hale gelebilir. Bir süre sonra halledemediğimiz için sorunlu, renksiz, eksik bir cinselliğe kendimizi mahkum edebiliriz.

Evlilik dışı ilişkiler, evlilik, hamilelik sonrası değişimler, cinsel şiddete maruz kalma, menopoz esnasında hissedilenler ve seks bazılarımız için zorlu geçebilir. Hazlarımızı keşfetmek, mastürbasyon yapmak, ya da orgazm olamamak ve bunun hakkında konuşmak bizi utandırabilir. Bütün bunları konuşabilmek için sanal ortamda bir grup kurmak istiyoruz.

Grubun Amacı

Bu sanal grup her yaştan kadınlar ve genç kızların kimliklerini açık etmeden, cinsellikle ilgili bilgilenmesi, sorunlarını anlatabilmesi, duygularını paylaşabilmesi, desteklenmesi, güvenli bir alanda kendini ifade edebilmesi için hazırlandı.

Kimler Katılabilir?

Bu destek grubu tüm kadınlar ve genç kızlar katılabilir.  Tüm bireyler sanal gruba katılmadan önce grup yöneticisi Çiğdem Alper ile ön görüşme yapacaktır.  Sanal grup kapalı bir gruptur ve gruba katılacak kişiler grubun ihtiyaçlarına göre belirlenecektir.  Maksimum 15 kişi katılacaktır ve grup düzenli olarak her ay toplanacaktır.

Program Bilgileri

Eğitim 10-15 kişilik gruplar ile gerçekleştirilir.

Saat: 18:00-20:00

Uzman: Çiğdem Alper

Ücret: 70 TL

Kasım 6 @ 18:00
18:00 — 20:00 (2h)

Çiğdem Alper