Sıkça
Sorulan
Sorular

Merkezimize email ya da telefon ile ulaşabilirsiniz. Bize ulaştıktan kısa bir süre sonra bir uzmanımız sizi telefonla arayacak ve 10 dakikalık bir ön görüşme yapacaktır. Bu görüşmede bir uzman tercihi belirtmezseniz sizden alınan bilgiler doğrultusunda size en uygun ve hızlı randevu verebileceğimiz uzmanımıza yönlendirileceksiniz. Eğer önerimizi kabul ederseniz asistanımız en kısa zamanda size bir randevu oluşturacaktır.

Şu anda bazı uzmanlarımız için bekleme listesi 4-20 hafta olarak değişebilmektedir. Bu kadar uzun süreler beklemek zorunda kaldığınız için çok üzgünüz. En hızlı şekilde size geri dönüş yapmaya çalışıyoruz.

Başvurabileceğiniz başka kaynaklar sunmaya çalışıyoruz. Ama hiç bir kaynak uygun değilse en yakın devlet hastanesinin psikiyatri bölümüne ulaşmanızı öneriyoruz.

Asistanlarımız randevu zamanından önce belirttiğiniz iletişim kanalından (telefon, email mesaj vb.) size ulaşacaktır. Eğer size telefonla ulaşamazsak ya da mesajlarımıza geri dönüş yapmazsanız maalesef sıranızı başka bir danışanımıza vermek zorundayız.

Danışan ve psikolog arasında uyumun çok önemli olduğuna inanıyoruz. Elimizden geldiğince ihtiyaçlarınıza en uygun olabilecek kişiyi önermeye çalışıyoruz. Herhangi bir nedenle çalışmakta olduğunuz uzman ile kendinizi rahat hissetmezseniz, başka birisine yönlendirilmek istediğinizi danışmanınıza rahatlıkla bildirebilirsiniz. Hiç birimiz bu talebiniz için rahatsız olmayız ve elimizden geldiğince size uygun uzmanı önermek için yardımcı olmaya çalışırız. Fakat çalıştığınız uzman ile bu konuyu konuşmaktan rahatsızlık duyuyorsanız tekrar asistanımıza ulaşarak yeni bir uzman ile görüşmek istediğinizi bildirebilirsiniz.

Randevu gününüzden bir gün önce size “onaylamanız ” için randevunuzu hatırlatıcı bir mesaj gönderiyoruz. Lütfen randevunuza gelip gelmeyeceğinizi onaylayınız. Onaylanmayan randevunuza gelmeyeceğinizi düşünüp başka bir danışanımız için planlama yapıyoruz. Planlanan randevunuza saatinizden 10 dakika önce gelmenizi önemle rica ederiz. Geldiğinizde KVKK formlarımızı okuyabilmeniz ve imzalamanız için yeterince zamanınız olmasına ihtiyacınız olacak.

İlgili KVKK formlarımıza buradan erişebilirsiniz.

Evet online görüşme seçeneğimiz bulunmaktadır. Bazı uzmanlarımız görüntülü, görüntüsüz, email ya da mesajlaşma seçeneklerini sunmaktadır. Lütfen spesifik ihtiyaçlarınız için danışmanınız ile görüşünüz.

Bekleme listesindeyken, ihtiyacınız olan hizmeti başka bir yerden bulmuş olmanıza memnun oluruz. Başka bir yerde başladığınızda lütfen bizi arayıp bilgilendirin böylece bekleme listesini güncelleyelim.

Genellikle ilk bir – üç seans neden danışmanlık almaya ihtiyaç duyduğunuz ve kişisel geçmişiniz hakkında detaylı bilgi toplanır. Bu seanslarda, soru sorma fırsatınız olur. Danışmanınız, hedeflerinizi netleştirmeniz ve kişisel ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir tedavi planı geliştirmek için çalışır. Sonraki seanslarda, güvenli ve rahat bir ortamda, düşüncelerinizi, duygularınızı ve deneyimlerinizi keşfetmenize, gerekli becerileri kazanmanıza ve uygulamanıza yardım edilir.

Randevunuz danışmanınızın size ayırdığı özel zamanı kapsar. İptal ettiğiniz saati bir başka danışana verebilmek için mümkün olduğunca erken bildirimde bulunmanıza ihtiyacımız var. Randevunuzu bazen kaçınılmaz olarak iptal etmeniz gerekebileceğini anlıyoruz. Bazı durumlarda ise aynı gün içinde iptal etmeniz gerekebilir.

İptal politikamız, sizin için esneklik sağlamakla birlikte aynı zamanda danışmanınızın mesleki zamanını da korumak için tasarlanmıştır. Randevunuzu  24 saat öncesine kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz. Fakat randevunuzu 24 saat içinde iptal ederseniz, o seansın ücretinden sorumlu olduğunuzu hatırlatırız.