Grup Danışmanlığı

Grup danışmanlığı, küçük bir grup insanın ortak sorunları ya da yaşadıkları sorunları tartışmak için bir araya gelmelerine dayalı bir terapi formudur. Grup danışmanlığında, lisanslı bir terapist tarafından yönlendirilen katılımcılar, benzer zorluklarla mücadele edebilecek diğer insanlarla deneyimlerini, düşüncelerini ve hislerini paylaşma fırsatı bulurlar. Grup ortamı, katılımcıların sorunlarını çözmelerine ve yeni stresle başa çıkma becerileri geliştirmelerine destek sağlar.

Grup danışmanlığı, anksiyete, depresyon, ilişki sorunları, düşük benlik saygısı, akademik stres ve bağımlılık gibi çeşitli konular için faydalı olabilir. Grup üyeleri aynı deneyimlere sahip insanlarla yeni ilişkiler kurma ve gruptaki diğer insanlardan geri bildirim, tavsiye ve teşvik alma şansına da sahip olabilir.

Grup danışmanlığının amacı, katılımcıların duyulduklarını, anlaşıldıklarını, hayatlarında pozitif değişiklikler yapma gücüne sahip olduklarını hissetmelerini sağlamaktır.

Diğer Hizmetlerimiz

Bilgi Talebi

Bilgi almak istediğiniz konu hakkında bize ulaşabilirsiniz. Mesajlarınız en kısa süre içerisinde uzmanlarımız tarafından cevaplanacaktır.

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Fill out this field