izmir klinik psikolog ceren kırım

Ceren Kırkım

Uzman Psikolog, Aile Danışmanı

2020 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldum. Aynı yıl içinde İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon Eğitimimi tamamladım. Pedagojik Formasyon kapsamında bir ortaokulda bir yıl süresince öğrenci gözlemi, rehberlik dersi işleme, pedagojik takip üzerine staj deneyimim oldu. Eğitim süresince farklı özel eğitim merkezleri ve danışmanlık merkezlerinde gönüllü stajlar yaptım. Bu süreçte çocuklar ebeveynler ve çiftler ile gönüllü çalışmalar yaptım. Bir anaokulunda Dr. Öğrt. Üyesi Şermin Tükel öncülüğünde çocukların gelişim ve çizim becerileri arasındaki bağlılığı ölçen bir anket çalışması yaptım. Zorunlu stajımı Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde alan çalışmaları yaparak gerçekleştirdim. Sonrasında yüksek lisansımı Üsküdar Üniversitesi’nde Tezli Aile Danışmanlığı üzerine yaptım. Yüksek lisans tez bitirme konumu ‘’Romantik İlişkilerde Partnerlerin Uyum Düzeyleri İle Çatışma Çözme Stilleri Ve Ortak Anlam Yaratma Becerileri Arasındaki İlişki’’ üzerine yaptım.

2019 yılında Klinik Psk. Serap Baysal’dan MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) uygulayıcı sertifika eğitimimi tamamladım.

Psikoloji İstanbul’da Uzm. Psk. Filiz Kaya Ataklı ve Uzm. Dr. Özge Altan Aytun tarafından düzenlenen Gottman Çift Terapisi eğitimlerinden birinci düzeyi 2020 yılında Çiftler Arasında Köprüyü İnşa Etmek üzerine yaptığım çalışmalarla temel kavramları öğrenerek tamamladım. İkinci düzeyi ise 2022 yılında Çatışma Çözme Becerileri, Ortak Anlam Yaratma, Hızlı ve Etkili Müdahaleler, Komorbiditeler üzerine tamamladım. Son basamak olan üçüncü düzeyi ise 2024 yılında Uygulayıcının Canlı Vaka Örnekleri Eğitimi üzerine tamamladım. İkinci düzey sonrası Uzm. Evlilik ve Aile Danışmanı Çiğdem Alper’den aldığım süpervizyonlar altında uygulamakta olduğumuz çift değerlendirme programını geliştirdik. Çiftlerin ilişkiye dair becerilerini geliştirmesini, ilişkinin güçlü, zayıf veya desteklenmesi gereken yönlerini keşfetmeleri üzerine çalışıyoruz.

Yine Psikoloji İstanbul’da 2022 yılında Uzm. Psk. Nilüfer Devecigil tarafından düzenlenen çocuklarla çalışmalarım için birinci ve ikinci düzey Deneyimsel Oyun Terapisi eğitimimi tamamladım ve uygulayıcı sertifikamı aldım. Çocuklarla oyun, travmalar, çocukların gelişim süreci kavramlarını tamamladım.

Ayrıca Uzm. Psk. Uğur Dalan’dan 2022 yılında aldığım 50 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimimi süpervizyon ile tamamladım. Diğer yandan, MEB onaylı 464 saatlik Aile Danışmanlığı programını da eğitimlerime aynı yıl ekledim.

Ek olarak, özel bir okulda 2021 yılından beri okul psikoloğu olarak görev yapmaktayım. Öğrencilerimle yakından takibi, gelişimsel portföyleri, kişisel ihtiyaçları, davranış bozuklukları, ebeveyn danışmanlığı, rehberlik ve danışmanlık üzerine çalışmaktayım.

Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde çiftler ile birlikte ilişki değerlendirmesi ve beceri geliştirme atölyesi yürütmekteyim. Bu atölye kapsamında eğitimlerim dahilinde çiftlere üç seans değerlendirme ardından ise beceri geliştirme çalışmaları sunmaktayım. Değerlendirme sonucunda ilişkilerin güçlü yönleri zayıf yönleri geliştirilmesi gereken yönleri ile ilgili çiftlere farklı alanlarda (öfke, arkadaşlık, ortak zaman, bağ kurma v.s.) atölyeler düzenlemekteyim.

Üye Olduğum Dernekler

 • Çift ve Aile Terapileri Derneği

Sunduğu Atölye ve Gruplar

 • Çift İlişkisi Değerlendirmesi ve Beceri Atölyesi

Makaleler ve Araştırmalar

 • 4-6 yaş arası çocukların gelişim süreci takibi ve raporlanması (Proje Yöneticisi: Dr. Öğrt. Üyesi Şermin Tükel)
 • Yüksek Lisans Ders Araştırması: Pandemi Döneminin Aile İlişkilerine Etkisi
 • Yüksek Lisans Bitirme Tezi: Romantik İlişkilerde Partnerlerin Uyum Düzeyleri İle Çatışma Çözme Stilleri Ve Ortak Anlam Yaratma Becerileri Arasındaki İlişki

Çalıştığı Grup

 • Çiftler
 • Aileler
 • Çocuklar

Yöntemler

 • Gottman Çift Terapisi
 • Deneyimsel Oyun Terapisi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi

Diller

Türkçe

Randevu Alın

Lütfen bu formdaki soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtlayınız. Cevaplarınız, veri değerlendirme sorumlusu olan Çiğdem Alper’e iletilmektedir.

Bu soruların amacı, size en kısa sürede en uygun uzmanı belirlemek içindir. Danışmanlık hizmeti alacak her birey için ayrı bir randevu formu doldurmanız gerekmektedir. Ancak, çiftler için tek bir form doldurmanız yeterlidir.

Daha fazla bilgi almak veya iletişime geçmek için aşağıdaki iletişim kanallarını kullanabilirsiniz:

Telefon: +90 (532) 699 33 33 veya +90 (552) 630 52 33

E-posta: yasamca@yasamca.org

Başvurunuzla ilgili 48 saat içerisinde size dönüş yapabilmek için elimizden geleni yapacağız. Teşekkür ederiz.

Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) metnini okudum. *
Select an option
Adınız Soyadınız *
Fill out this field
İletişim Numaranız *
Fill out this field
E-postanız *
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
Bize nasıl ulaştınız? *
Select an option
Başka bir uzmanın yönlendirmesiyle bize ulaştınız ise lütfen isim belirtiniz
Fill out this field
Çocuğunuz için başvuruyorsanız, diğer ebeveynin ismini yazınız.
Fill out this field
Çocuğunuz için başvuruyorsanız, çocuğunuzun başka kardeşi var mı? Lütfen diğer kardeşlerin yaşlarını belirtiniz.
Fill out this field
Çocuğunuz için başvuruyorsanız ve eşiniz ile ayrılmışsanız lütfen velayet durumunuzu belirtin.
Select an option
Danışmanlık alacak kişi/kişilerin isimlerini ve belirtiniz. *
Danışmanlık alacak her kişi için ayrı randevu formu doldurun. Çiftler için tek form doldurun.
Fill out this field
Danışmanlık alacak kişi/kişilerin yaşlarını belirtiniz? (Çocuğunuz için lütfen tam doğum tarihi yazın. Ör: 06.10.2019) *
Fill out this field
Tercih ettiğiniz bir danışman varsa lütfen seçiniz.
Birden fazla kişi seçebilirsiniz
Select an option
Çocuğunuz için başvuruyorsanız; okulunu ve sınıfını belirtiniz
Fill out this field
Hangi hizmet/hizmetler için başvuruyorsunuz? *
Select an option
Test ve değerlendirme hizmetlerimiz için başvuruyorsanız lütfen randevu oluşturmak istediğiniz seçenekleri işaretleyin.
Select an option
Görüşmenizi hangi şekilde yapmayı tercih edersiniz?
Select an option
Başvuru nedeninizi kısaca özetler misiniz? *
Fill out this field
Bir psikiyatrist ile görüşüyor musunuz?
Select an option
Lütfen eklemek istediğiniz başka bir konu varsa belirtin.
Fill out this field