LGS Sınavına Hazırlanan Öğrencilere Yönelik Sınav Kaygısı Müdahale Programı

sınav kaygısı müdahale programı

Programın amacı:
Hemen hemen herkes bir sınav, değerlendirme veya performans durumuyla karşı karşıya kaldığında gergin hissedecek veya bir miktar kaygı yaşayacaktır. Bu, birçok öğrenci için sınav öncesi hazırlık sürecinde ve sınav sırasında karşılaşılabilecek yaygın ve doğal bir tepkidir. Aslında iyi bir performans göstermek için orta düzeyde bir kaygı veya stres çok önemlidir. Bu durum sınav veya değerlendirme durumunda psikolojik ve fiziksel olarak uyanık olmamıza yardımcı olur.

Buradaki zorluk, kaygı seviyemizin çalışmamıza veya performansımıza müdahale edecek şekilde optimal bir seviyenin üzerine çıkmasıdır. Kaygı çok yoğun olduğunda, sınav için bilmemiz gerekenleri öğrenmekte ve hatırlamakta zorluk çekebilir, sorulara odaklanmakta veya sınav sırasında bilgi veya becerilerimizi göstermekte zorlanabiliriz.

Kendinizde yüksek düzeyde sınav kaygısı olduğunu fark etseniz bile, iyi haber şu ki performansınızı ele geçirmemesi veya performansınızı engellememesi için bu durumu yönetmenin etkili yollarını öğrenmeniz mümkün. Sınav Kaygısı Müdahale Programı, bu etkili yolları öğrenmenizi sağlayan bilimsel temellere dayalı yapılandırılmış bir programdır.

Programa kimler katılabilir?
8. Sınıf öğrencisi, sınav kaygısı yaşayan kişiler için uygundur.

Programın süresi nedir?
Program 7 öğrenci oturumu ve 3 aile oturumu şeklinde planlanmaktadır.
Her bir oturum yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Grup uygulaması kaç kişi ile olacak?
Grup uygulamalarında kontenjan 6-8 kişi arasında değişmektedir.

Programın ücreti nedir?
Her bir oturumun ücreti kişi başı 550tl + Kdv’dir.

Program hangi platform üzerinden gerçekleşecek?
Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşecek olan programın katılım linki her bir oturum için size ayrıca iletilecektir.

Her bir oturum öncesi katılımcılara oturumda kullanılacak materyaller email yoluyla iletilecektir. Oturumlara gelmeden önce çıktı alınarak hazır bulunulması önemle rica olunur. Program aile oturumlarıyla beraber başlamaktadır. Aileler ve öğrenciler sadece kendi oturumlarına katılabilirler. Oturum sahibi dışındaki kişilerin görüşme sırasında odada bulunmaması önemle rica olunur.

Programın verimli olabilmesi için her bir oturuma katılım zorunludur.
Programın koşullarını kabul edip kesin kayıt olmak isteyen kişiler Yaşamca Psikolojiyle iletişime geçerek isimlerini yazdırmaları önemlidir.
Tel: 0532 699 33 33

Başvuru Formu

Eğitimlerimiz