Menopoz Konuşuyoruz

menopoz konuşuyoruz

Hayatınızın önemli bir evresinde sizlere rehberlik etmek ve bilgilendirmek için “Menopoz Konuşuyoruz” adlı kapsamlı eğitim programını sunmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. 

Menopoz kadınların önemli yaşam olaylarından biridir. Adet dönemlerinin bitmesi anlamına gelen ve üremenin sonlanması demek olan menopoz evrensel ve doğal bir süreçtir. Ancak bedensel, ruhsal, zihinsel ve sosyal değişimleri de beraberinde getirir. Bu dönemde sağlıklı bir şekilde bilinçlenmek ve destek almak önemlidir. Ancak fark ediyoruz ki, kadınlar bu dönemde bu konu hakkında pek konuşmuyor, çoğu kadın kendi başına bu değişim ve dönüşümü yaşıyor. Biz de menopozu konuşabileceğimiz, hakkında bilgilenip, tartışıp üzerine düşünebileceğimiz bir program hazırlamaya karar verdik. 

“Menopoz Konuşuyoruz” programını, menopoz hakkında bilgi edinmeniz, semptomları tanımanız, sağlıklı yaşam tarzı seçenekleri, bedensel ve duygusal iyilik hali için kendinizi nasıl desteklemeniz gerektiği ile ilgili farkındalık kazanmanız için hazırladık. Programının amacı, kadınların menopoz sürecini anlamalarına, değişimleri yönetmelerine ve bu dönemi olumlu bir şekilde geçirmelerine yardımcı olmaktır. Farklı disiplinlerden uzmanlarla menopoza farklı yönlerden yaklaşmayı, böylece daha kapsamlı bir bilgi ve anlayış kazandırmayı hedefliyoruz. Yüz yüze gerçekleştireceğimiz toplantıların diğer kadınlarla deneyim paylaşımı ve destek ağı oluşturma fırsatı da sunacağını düşünüyoruz.

Programımız açık ve kapalı iki farklı oturum türünden oluşmaktadır. Farklı alanlarda genel bilgilendirmeyi içeren açık oturumlar ücretsizdir, her oturum birbirinden bağımsızdır ve devam zorunluluğu yoktur. Kapalı oturumlar ise bildiğimiz grupla psikolojik danışmanlık sürecidir. Duygusal iyi oluşunuzu desteklemek için bireysel deneyimlerinizi daha derinden ele alabilmenizi amaçlar ve bunun için grubun desteğini kullanır. Menopoz sürecinin hangi aşamasında olduğunuz fark etmeksizin kendinize bakmanızı, yaşadıklarınızı anlamlandırıp yeniden yapılandırmanızı sağlar. Daha az sayıda kişinin oluşturduğu bir grup, tüm oturumlara birlikte katılır ve grubu bir uzman psikolog yönetir. Kapalı grupta oturumlar birbirleriyle bağlantılı olduğundan tüm oturumlara katılım zorunludur ve ücretlidir.

Unutmayın! Bu süreçte yalnız değilsiniz. Hayatınızın bu önemli döneminde size destek olmak için buradayız ve sizinle birlikte menopozu konuşmak için sabırsızlanıyoruz.  “Menopoz Konuşuyoruz” programına katılmak veya daha fazla bilgi almak için bize ulaşınız. 

Sağlıklı günler dileriz…

Takvimi görüntülemek için tıklayın.

Konuşmacıları görüntülemek için tıklayın.

Eğitimlerimiz