Blog

Değerli Danışanlarımız;  

Yaşamca 1 Haziran 2020’de yeniden kapılarını açıyor. “Kontrollü Sosyal Hayat” olarak adlandırılan bu günlerde hepimizin sağlığını koruyabilmek adına aldığımız önlemleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.  

Merkezimizde bekleme salonunun tenhalaştırılması, görüşme odalarının havalandırılması ve dezenfekte edilmesi için tüm terapistlerimizin çalışma saatleri ve seans aralıkları yeniden organize edilmiştir.

Merkezimizin bekleme salonunda sizlerin ve çalışanların mümkün olduğunca sosyal mesafesini koruyabilmek ve yakın teması engellemek için en iyi seçenek seanslarınıza tam zamanında gelmeniz ve beklememeniz olacaktır. Ancak beklemek zorunda kalacağınız durumlar için ön ve arka bahçemizi kullanıma açtık. Bol D vitamini alırken aynı zamanda oldukça havadar ve güvenli bir şekilde çocuklarınızı ya da randevu saatinizi bekleyebilirsiniz.

Oyun odalarında çocuklarımızla doğrudan temasın olma ihtimali ve sosyal mesafenin korunmasında yaşanabilecek güçlükler nedeniyle oyun terapistlerimiz şeffaf göz ve yüz koruyucu/ siperlik kullanacaklardır. Bunun için seans öncesinde çocuklarımıza yaşına uygun açıklamalar yapılacaktır. Sizler de seansa gelmeden önce çocuklarınıza bununla ilgili kısa bir açıklama yapabilirsiniz: “ … abla (terapistinizin adı) senin sağlıklı olmanı çok önemsiyor. Seninle oyun oynamayı da istiyor. Virüsten korunmamız için oyun oynarken yüzünde maske olacak. Sormak istediğin bir şey olursa ona gidince sorabilirsin.’’

Çocukların sokağa çıkma kısıtlamaları devam ettiği sürece, merkezimizden randevunuz olduğunu gösteren kaşeli bir yazı talep edebilirsiniz.  

Sizlerin, terapistlerimizin ve çalışanlarımızın merkeze giriş, çıkışlarda ve belirli aralıklarla en az 20 saniye boyunca ellerini su ve sabunla yıkanması gerekmektedir. Bu amaçla tuvaletlerimizde her zaman sabun ve kağıt havlularımız bulunacaktır.

Öksürme ve hapşırma durumlarında ağız ve burun tek kullanımlık mendil ile kapatılmalı, mendil kullanılmayan durumlarda dirseğin iç tarafı kullanılmalıdır. Tek kullanımlık mendillerimiz de etrafınızda bolca olacaktır.

El dezenfektan cihazları bekleme alanlarında ve tüm görüşme odalarında herkes tarafından kolaylıkla görülüp kullanılabilecek şekilde yerleştirilmiştir. Alkol bazlı dezenfektanlar kullanılacağından alerjik bir bünyeniz varsa lütfen dikkatli olunuz, çocuğunuzun da alerjik bir durumu varsa lütfen terapistine önceden bilgi veriniz.

Yüzeylerin, ekipmanın ve çalışma ortamındaki diğer öğelerin rutin olarak temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi dahil olmak üzere düzenli temizlik uygulamaları sürdürülecektir. Oyuncaklar, çalışma alanları, lavabo, tuvalet, musluk, merdiven korkulukları, dinlenme alanları, kapı, gibi ortak kullanım alanları belli aralıklarla dezenfekte edilecektir.

Sizlere çay/kahve ikram etmek, birlikte içmek bizim için de büyük keyifti fakat üzülerek bir süreliğine bu ikramlarımızı durdurma kararı aldık. Su şişenizi ya da kahvenizi yanınızda getirirseniz seve seve karşılıklı içebiliriz.

Merkezimizi düzenli bir şekilde ve doğal yolla havalandırılmak istediğimizden pencerelerimizi sürekli açık tutmayı ve klima kullanmamayı planladık. Görünüşe göre terle bol toksin atacağız ancak bol su içmeyi unutmayalım.

Tüm bu tedbirlerle birlikte gözlem ve önerilerinize açığız. Lütfen bunları bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Bu süreci birlikte yaşıyoruz, birlikte uyum sağlamaya çalışıyoruz. Yine hep birlikte dayanışma ve özveriyle bu günleri de aşacağız. En yakın zamanda görüşmek dileğiyle sağlıklı günler dileriz.

0 cevaplar

Cevapla

Yorum yapmak ister misiniz?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir