Sınav Kaygısı Müdahale Programı

sınav kaygısı müdahale programı

Programın amacı:
Hemen hemen herkes bir sınav, değerlendirme veya performans durumuyla karşı karşıya kaldığında gergin hissedecek veya bir miktar kaygı yaşayacaktır. Bu, birçok öğrenci için sınav öncesi hazırlık sürecinde ve sınav sırasında karşılaşılabilecek yaygın ve doğal bir tepkidir. Aslında iyi bir performans göstermek için orta düzeyde bir kaygı veya stres çok önemlidir. Bu durum sınav veya değerlendirme durumunda psikolojik ve fiziksel olarak uyanık olmamıza yardımcı olur.

Buradaki zorluk, kaygı seviyemizin çalışmamıza veya performansımıza müdahale edecek şekilde optimal bir seviyenin üzerine çıkmasıdır. Kaygı çok yoğun olduğunda, sınav için bilmemiz gerekenleri öğrenmekte ve hatırlamakta zorluk çekebilir, sorulara odaklanmakta veya sınav sırasında bilgi veya becerilerimizi göstermekte zorlanabiliriz.

Kendinizde yüksek düzeyde sınav kaygısı olduğunu fark etseniz bile, iyi haber şu ki performansınızı ele geçirmemesi veya performansınızı engellememesi için bu durumu yönetmenin etkili yollarını öğrenmeniz mümkün. Sınav Kaygısı Müdahale Programı, bu etkili yolları öğrenmenizi sağlayan bilimsel temellere dayalı yapılandırılmış bir programdır.

Programa kimler katılabilir?

  • 10 yaş ve üzeri öğrenciler
  • Lise ve üniversite sınavına hazırlananlar
  • Özel bir sınava, mülakata, rekabetçi sporlara veya toplu gösteriler gibi performansa dayalı bir hazırlık içerisinde olan 10 yaş ve üzeri her bireyin katılımına uygundur.

Aktif Programlar

Programın süresi nedir?
Program 7 öğrenci oturumu ve yaş grubuna göre ayrıca 3 aile oturumu şeklinde planlanmıştır.
Her bir oturum 50 dakika sürmektedir, oturumlar arasında en fazla 1 hafta boşluk oluşacak şekilde planlanmaktadır.
Program hem bireysel hem de grup çalışmaları için uygundur. Online veya yüz yüze gerçekleştirilebilir.

 

Başvuru Formu

Yaşamca Blog