Yaşamca’da Atölye ve Seminerler

Ruh sağlığı uzmanlarına yönelik aktiviteler, eğitimler ve süpervizyonlar aracılığıyla meslektaşlarımızla paylaşımda bulunarak birlikte gelişmek istiyoruz.

Uzmanlar İçin

Yurtdışından ve yurtiçinden kendi alanında uzmanlaşmış ruh sağlığı alışanlarıyla tanışma, tecrübelerinden faydalanma, bilgi alma ve birlikte atölye çalışmaları ile pratik yapma fırsatı sunulmaktadır. Hem mevcut modelleri öğrenmek isteyen ruh sağlığı alanında okuyan öğrenciler, hem tecrübe kazanmak isteyen yeni mezunlar, hem de yeni bir model hakkında bilgi edinmek isteyen profesyoneller için uygundur.

Sertifikalı Eğitimler: Yurtdışından gelen uzman eğitmenlerin, yurtdışında kabul edilen sertifikalar sunarak, daha uzun süreli verdiği eğitimlerdir. Bir ya da 2 senelik teorik eğitim ve süpervizyon saatlerini içeren uzun süreli çalışmalardır.

Süpervizyon: Aile danışmanlığı, Çift danışmanlığı, Oyun, Filial, Gestalt, Stratejik gibi çeşitli modeller üzerine uzmanlaşmak için bir süpervizör ile grup ya da bireysel olarak haftalık görüşmeler yapmak.

Staj programı: Mezunların daha fazla tecrübe kazanması için 3-6-12 aylık staj programları bulunmaktadır. Aynı zamanda master seviyesinde eğitim alan ya da eğitimini tamamlamış ruh sağlığı uzmanları için süpervizyon gözetiminde düşük ücretli danışmanlık hizmeti vermesi için imkanlar yaratılmaktadır.

Herkes İçin

Psikoloji hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen, kişisel gelişim ya da spesifik bir probleme çözüm isteyen tüm yetişkinler için hazırlanmış eğitimler, atölyeler, seminerler ve toplantılardan oluşur.

Yetişkin Toplantıları: Bireysel gelişim ya da daha fazla bilgi edinmek için imkanlar sunan bu grup çalışmaları sosyalleşmek, tartışmak, öğrenmek, pratik yapmak ve beceri geliştirmek için hazırlanmıştır. Stres, öfke kontrolü gibi duyguların yönetilmesine dair seminerler, çift ilişkisi, boşanma ve ebeveynlik gibi ilişkinizi daha iyi anlamınızı sağlayacak atölye ve grup çalışmaları gibi geniş bir yelpazede eğitimler sunulmaktadır.

Ebeveyn Toplantıları: Farklı bir çok yaşam dönemini ve deneyimini barından ebeveynlik uzun ve zorlayıcı olabilecek bir yolculuktur. Ebeveynler sık sık zor sorularla yüz yüze kalır, ya da ne yapacağına karar veremediği yepyeni bir durumla karşılaşır. Böyle bu durumlarda, bilimsel bilgiden, uzman görüşünden ve farklı ebeveyn deneyimlerinden faydalanarak, birlikte akıl yürütmek aklınızdaki soru işaretlerini konuşup neye ihtiyacınız olduğuna ya da neler yapabileceğinize karar verebilmek için sizleri Yaşamca’nın ebeveynlik sohbetlerine bekliyoruz.

Sizler için sıklıkla başvuru aldığımız konulardan seçtiğimiz toplantı başlıklarını etkinlik takvimlerimizden takip edebilir. İhtiyaç duyduğunuz farklı konu başlıklarını bize iletebilirsiniz.

Yaşamca Blog