Zeynep Alpuğan

Psikolog Dr. Öğretim Üyesi, EMDR Uygulayıcısı, İDA Sertifikalı Hamile ve Doğum Terapisti, Doğuma Hazırlık Eğitmeni

2007 yılında Galatasaray Üniversitesinden mezun olduktan sonra 2016 yılında Üsküdar Üniversitesi Psikoloji Yüksek Lisans Bölümü’nden ‘Prenatal Distres Ölçeği ile Gebeliğin Üç Trimesterında Görülen Psikososyal Stresörlerin Tespiti ve Karşılaştırılması’ konulu tez ve NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Ümraniye Hastanesinde pembe klinik psikoz servisinde eğitimimi tamamladım. Daha sonra yine aynı üniversitede “Doğum korkusuyla baş etmede sosyal paylaşım platformu ve çevrimiçi doğuma hazırlık eğitiminin kullanılabilirliğini ve etkinliğini değerlendirme” konulu tezimde geçen www.dogumdankorkma.com sosyal paylaşım platformu ile psikoloji alanında doktor ünvanımı alarak mezun oldum.

Mezuniyetimden sonra önce İstanbul Nişantaşı Üniversitesinde, daha sonra İstanbul Esenyurt Üniversitesinde doktor öğretim üyesi olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda anne ruh sağlığı yoksa, toplum sağlığından da söz edilemeyeceğini bilerek, anne ruh sağlığı hakkında akademik çalışmalarıma devam etmekteyim.

Bunun yanı sıra, 2010 ve 2012 yıllarında Mısır ve Türkiye’de Goenka gelenekli Vipassana inzivalarına katıldım. 2005 yılından beri de çeşitli yoga, derin gevşeme ve nefes çalışmaları eğitimlerine katılmaktayım. Ayrıca, ilgi alanlarım mindfulness temelli çalışmalar, fonksiyonel beslenme, meditasyon ve nefes çalışmalarıdır.

 

İletişim:

destek@dogumdankorkma.com

0532 791 83 00