Yetişkin Danışmanlığı

Problemler geniş bir açıyla ve içinde bulunulan çevre göz önünde tutularak incelenir. Bireyin yaşadığı sorunların nasıl oluştuğuna ve nasıl geliştirilebileceği incelenir.

Sistemik bireysel danışmanlık, sorunlarınızı belirlemek, çözüm bulmak ve harekete geçmek için size yardım etmeyi hedefler.

psikologın görevi, güvende hissettiğiniz bir alan yaratmak ve tüm duygularınızı, düşüncelerinizi, hayallerinizi ifade edebilmenize imkan yaratmaktır.

psikolog öncelikle içinde bulunduğunuz durumu ve yaşadığınız duyguları değiştirmeye çalışmadan olduğu gibi sizi kabul ederek işe başlar. Bu evrede ne konuştuğunuzdan ziyade psikolog ile ilişkinizde nasıl hissettiğiniz önemlidir.

psikolog duygularınızı anlamanın yanısıra, kendinizi yeni duygusal yaralara karşı nasıl koruyacağınıza, nasıl sınır çekeceğinize, nasıl kendinize iyi davranacağınıza yoğunlaşmanız için yardım eder.

Duygularınızı ve ihtiyaçlarınızı farkederek kendinizi daha iyi tanımanızı ve ihtiyaçlarınızı tükenme noktasına gelmeden karşılamayı başarmanızı için çalışır.

Seanslar ve aktiviteler ihtiyaç duyduğunuz eksiklikleri tamamlamak, beceri geliştirmenize yardım etmek ve güçlü hissetmenizi sağlamak için uygulanır.

Bir süre sonra küçük başarılar birikmeye ve genel bir hoşnutluk duygusu hissetmeye başlarsınız. Kendine güven duygunuz gelişir, daha güçlü ve güvenli hissetmeye başlarsınız.

Yaşamınızı nasıl yaşayacağınızı belirlemeye ve sizi mutsuz edecek durumlardan uzaklaşmaya başlarsınız. Çevrenize daha fazla empati ile bakabilir, başkalarının yaşadığı tecrübeleri, onların geçmişten gelen yaralarını daha iyi görebilirsiniz.

Yaşamca Blog