Uzmanlarımız

izmir psikolog çigdem alper

Çiğdem Alper

Uzman Evlilik ve Aile Danışmanı
Kaliforniya lisanslı Aile ve Evlilik Terapistiyim (LMFT 83379). Teorik yönelimim, Sistemik Çift ve Aile Terapisidir. 2003 yılında London Metropolitan Universitesi’nde Diploma Programını tamamlayarak Psikoloji Diploması aldım. İki yıl süreyle NHS’e bağlı Northover Community Mental Health…
izmir psikolog hatice çelik

Hatice Çelik

Uzman Psikolog, Çocuk ve Yetişkin EMDR Terapisti, Oyun Terapisti, Aile Danışmanı

2002 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisansımı; 2009 yılında Gazi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünde yüksek lisansımı bitirdim. Mezun olduğum yıldan itibaren farklı şehirlerde ayaktan ve yatılı hizmet veren hastanelerde psikolog olarak travmatik çocukluk…
İzmir Psikolog Seniha Naşit Gürçağ

Seniha Naşit Gürçağ

Uzman Psikolog, Çift-Aile ve Oyun Terapisti, Çocuk ve Yetişkin EMDR Terapisti, NDO Uzmanı
1985 yılında Kıbrıs’ta doğdum. 2007 yılında Girne Amerikan Üniversitesi, Beşeri Bilimler Fakültesi, Psikoloji bölümünü bitirdim. Aynı üniversitede, Danışmanlık Psikolojisi yüksek lisans programına devam ettim. Zorunlu stajlarımı SOS Çocuk köyü ve Davranış Bilimleri Enstitüsü (DBE) çocuk…
İzmir'de Psikolog Özlem Özten

Özlem Özten

Uzman Psikolog
Ankara’da 1974 yılında doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi de Ankara’da tamamladım. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümünden lisans, 1999 yılında ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi Gelişim Psikolojisi Bölümünden Yüksek Lisans derecelerini aldım.…
izmir psikolog derya utku

Derya Utku

Uzman Psikolojik Danışman
2001 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik danışmanlık Bölümü’nden lisansımı, 2006 yılında Doğuş Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nden yüksek lisansımı aldım. İstanbul ve Antalya’daki klinik çalışmalarıma 2017 yılından bu yana Urla’da devam etmekteyim. 2020 yılında katıldığım…
begüm taşkın izmir psikolog

Begüm Taşkın

Uzman Klinik Psikolog, Aile Danışmanı ve Oyun Terapisti
Lisans eğitimimi İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fen-Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünde tamamladım. Eğitimim boyunca, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfında gönüllü olarak çocuklarla çeşitli etkinlik ve atölyeleri sürdürdüm. Aynı yıl, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansıma başladım ve…
ezgi merve bakay izmir psikolog

Ezgi Merve Bakay

Uzman Psikolog, Aile Danışmanı, Oyun Terapisti
Psikoloji lisansımı, 2019 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesinde tamamladım. Eğitimim süresince, Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi noröpsikoloji laboratuvarında, danışmanlık ve özel eğitim merkezlerinde stajlarımı tamamladım. Aynı zamanda, 4 yıl boyunca Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfında, çeşitli yaş gruplarından…
Meryem Eygi Klinik Psikolog İzmir

Meryem Eygi

Uzman Klinik Psikolog, Aile Danışmanı
2018 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Psikoloji bölümünü bitirdim. 2020 yılında Okan Üniversitesi, Klinik Psikoloji Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. Yüksek lisans bitirme projesi olarak “Yaşlılarda Ölüm Kaygısı ve Depresyon” konusu üzerinde çalıştım. Yüksek…
İzmirde Psikolog Duygu Sirel Kuruoğlu

Duygu Sirel Kuruoğlu

Uzman Klinik Psikolog
1984 yılında Antakya’da doğdum. 2007 yılında Mersin Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdim, ardından 2009 yılında ‘Üniversite Öğrencilerinin Sürekli Öfke Düzeyleri, Öfke İfade Tarzları ile Obsesif Kompulsif Semptomları Arasındaki İlişki’ konulu bitirme tezim ile Maltepe Üniversitesi Klinik…
Ezgi Gözegir İzmir Klinik Psikolog

Ezgi Gözegir

Klinik Psikolog, Deneyimsel Oyun Terapisti, Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı
Ezgi Gözegir, lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi Psikolojik bölümünde tamamladı. Lisans eğitimi sırasında Lape Hastanesi,International Masterson Institue Turkey’de ve Psi Danışmanlık Merkezinde stajlar yaptı. Işık Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nın Çocuk ve Ergen alt dalında…

İzmir Psikolog

İzmir’de güvenilir ve profesyonel psikolojik destek arayışında mısınız? Yaşamca Psikoloji Merkezi, güçlü ve tecrübeli kadrosu ile İzmir’in en önde gelen psikoloji merkezlerinden biridir. “İzmir psikolog” ihtiyacınız için verdiğimiz hizmetleri ve uzman kadromuzu yakından tanıyın.

Neden Yaşamca Psikoloji Merkezi?

Yaşamca Psikoloji Merkezi, her biri kendi alanında uzman ve deneyimli psikologları ile size en kaliteli hizmeti sunmayı hedefler. İster bireysel terapiler, ister aile ve çift terapileri olsun, merkezimizde her türlü psikolojik desteği bulabilirsiniz. İşte merkezimizdeki uzmanlarımız ve hizmet alanları:

İzmir Psikolog Kadromuz

Çiğdem Alper – Uzman Evlilik ve Aile Danışmanı Kaliforniya lisanslı Aile ve Evlilik Terapisti (LMFT 83379) olan Çiğdem Alper, Sistemik Çift ve Aile Terapisi konusunda uzmanlaşmıştır. London Metropolitan Üniversitesi’nde aldığı eğitimle, çift ve aile terapilerinde uluslararası deneyime sahiptir.

Hatice Çelik – Uzman Psikolog, Çocuk ve Yetişkin EMDR Terapisti, Oyun Terapisti, Aile Danışmanı İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olan Hatice Çelik, travmatik çocukluk deneyimlerine yönelik çalışmaları ile dikkat çeker. Ayrıca, EMDR ve oyun terapisi alanlarında da uzmandır.

Seniha Naşit Gürçağ – Uzman Psikolog Girne Amerikan Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi alan Seniha Naşit Gürçağ, çift ve aile terapilerinin yanı sıra çocuk ve yetişkin EMDR terapisi konusunda da uzmandır.

Özlem Özten – Uzman Psikolog Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi almış olan Özlem Özten, gelişim psikolojisi alanında da yüksek lisans sahibidir. Uzun yıllara dayanan deneyimi ile bireysel terapilerde önemli bir yere sahiptir.

Derya Utku – Uzman Psikolojik Danışman Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan Derya Utku, rehberlik ve psikolojik danışmanlık alanında uzmanlaşmıştır. İstanbul ve Antalya’daki klinik deneyimlerini Urla’da sürdürmektedir.

Begüm Taşkın – Uzman Klinik Psikolog İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde eğitim alan Begüm Taşkın, aile danışmanlığı ve oyun terapisi konularında uzmanlaşmıştır. Eğitim hayatı boyunca gönüllü çalışmalarıyla da tanınır.

Ezgi Merve Bakay – Uzman Psikolog, Aile Danışmanı, Oyun Terapisti İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu olan Ezgi Merve Bakay, nöropsikoloji laboratuvarında yaptığı çalışmalar ve gönüllü etkinlikleri ile dikkat çeker. Aile danışmanlığı ve oyun terapisi alanında da uzmandır.

Meryem Eygi – Uzman Klinik Psikolog, Aile Danışmanı İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu olan Meryem Eygi, klinik psikoloji yüksek lisansını Okan Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Yaşlılarda ölüm kaygısı ve depresyon üzerine çalışmaları bulunmaktadır.

Duygu Sirel Kuruoğlu – Uzman Klinik Psikolog Mersin Üniversitesi mezunu olan Duygu Sirel Kuruoğlu, öfke düzeyleri ve obsesif kompulsif semptomlar üzerine yaptığı çalışmaları ile tanınır. Maltepe Üniversitesi’nde klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır.

Ezgi Gözegir – Klinik Psikolog, Deneyimsel Oyun Terapisti, Somatik Deneyimleme Uygulayıcısı Bilgi Üniversitesi mezunu olan Ezgi Gözegir, deneyimsel oyun terapisi ve somatik deneyimleme alanlarında uzmandır. Işık Üniversitesi’nde çocuk ve ergen psikolojisi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Ceren Kırkım – Uzman Psikolog, Aile Danışmanı İzmir Ekonomi Üniversitesi mezunu olan Ceren Kırkım, pedagojik formasyon eğitimini İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ortaokul seviyesinde öğrenci gözlemi ve rehberlik dersleri üzerine çalışmıştır.

Yaşamca Psikoloji Merkezi’nde Alabileceğiniz Hizmetler

Yaşamca Psikoloji Merkezi, geniş hizmet yelpazesi ile her yaş grubuna ve ihtiyaca uygun psikolojik destek sunar. Hizmetlerimiz arasında:

  • Bireysel Terapiler
  • Çift ve Aile Terapileri
  • Çocuk ve Ergen Terapileri
  • Yaşlı Terapileri
  • Grup Terapisi
  • Atölyeler

Yaşamca Psikoloji Merkezi olarak, danışanlarımızın psikolojik sağlığını en üst seviyede tutmak için sürekli olarak kendimizi geliştiriyor ve yenilikçi terapötik yaklaşımlar uyguluyoruz. İzmir’de psikolog arayışınızda ilk tercihiniz olmak için buradayız.